DUMITRUEMILIA711GO DUMITRUEMILIA711GO Matematică Respondido Violetta cumpără 4 kg de cartofi și 3 kg roșii plătind 12 RON Să se afle cât costă 1 kg de cartofi știind că este de două ori mai ieftin decât 1 kg de roșii metoda comparatiei dau coroanaa